Размер шрифта:aaa
Цвет сайтаaaa
обычная версия сайта

        

Аддзел этнаграфіі, фальклору і рамёстваў

Майстры народных мастацкіх рамёстваў аддзела этнаграфіі, фальклору і рамёстваў дзяржаўнай установы культуры “Гродзенскі раённы культурна-інфармацыйны цэнтр” займаюцца адраджэннем, захаваннем і папулярызацыяй традыцыйных відаў рамёстваў.

г. Гродна, вул. 17 Верасня, д. 50

Ланеўская Вікторыя Андрэеўна, начальнік аддзела этнаграфіі, фальклору і рамёстваў

Кантактны тэлефон: 77-01-93

Электронны адрас: metodcentr@tut.by

Для арганізацыі вольнага часу насельніцтва ў аддзеле этнаграфіі, фальклору і рамёстваў дзейнічаюць фарміраванні

Назва

Месца

знаходжання

Дні

заняткаў

Час

Кіраўнік

 

Гурток выяўленчага мастацтва

“Аловак”

аг. Азёры,

ЦК

серада

пятніца

14.00-15.30

15.00-16.30

Касіцкая

Ларыса

Уладзіміраўна

Гурток выяўленчага мастацтва “Волшебная кисть”

аг. Парэчча,

ЦК

чацвер

пятніца

14.00-15.30

14.00-15.30

Пакумейка

Уладзімір

Іванавіч

Гурток выяўленчага мастацтва

“Палитра”

аг. Капцёўка,

 ЦК

серада

пятніца

15.00-16.30

15.00-16.30

Астапчык

Уладзімір

Іванавіч

Гурток выяўленчага мастацтва

“Юный художник”

в. Каробчыцы,

салон-майстэрня

серада

пятніца

9.30-11.00

9.30-11.00

Нікіцік

Таццяна

Сяргееўна

Гурток керамікі

“Чудесный кувшинчик”

г. Скідзель,

ГДК

аўторак

серада

15.00-16.30

15.00-16.30

Рублеўская

Таццяна

Пятроўна

Гурток керамікі

“Глинка ”

аг. Верцялішкі,

ЦК

чацвер

пятніца

17.00-18.30

17.00-18.30

Сяргейчык

Таццяна Аляксандраўна

Гурток саломапляцення

“Соломенное кружево”

аг. Гожа,

бібліятэка

чацвер

субота

15.00-16.30

10.00-11.30

Шавельская

Ірына

Францаўна

Гурток па ткацтву габеленаў

“Ткачество”

аг. Парэчча,

ЦК

серада

пятніца

15.00-16.30

15.00-16.30

Талола

Ганна

Рыгораўна

Гурток дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва

“Чароўныя лялькі”

аг. Індура,

ЦК

пятніца

субота

16.00-17.30

15.00-16.30

Рынкевіч

Ірына

Казіміраўна

Гурток дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва

“Умелые ручки”

в. Каробчыцы,

салон-майстэрня

аўторак

чацвер

9.30-11.00

9.30-11.00

Васюхоўская

Юліана

Юр’еўна

Аматарскае аб’яднанне

“Кудесница”

в. Зарачанка,

ДНТ

трэцяя пятніца месяца

 

13.00-15.00

Краўчук

Валянціна

Іванаўна

Аматарскае аб’яднанне

“Бабулін куфэрак”

в. Каробчыцы,

салон-майстэрня

апошняя

субота месяца

 

15.00-17.00

Авакумава

Вольга

Іванаўна

Аматарскае аб’яднанне

“Цудоўная майстэрня”

в. Каробчыцы,

салон-майстэрня

другая

нядзеля месяца

 

11.00-13.00

Кемежук

Уладзімір

Уладзіміравіч

Аматарскае аб’яднанне

“Рукодельница”

аг. Капцёўка,

ЦК

другі

 чацвер месяца

 

14.00-16.00

Ракевіч

Марыя

Станіславаўна

Салон-майстэрня рамесніка


Выцiнaнкa

Выраб лялек

Вышыўка і ткацтва

Выяўленчае мастацтва

Кераміка

Разьба па дрэве

Саломапляценне